Hijyenik Buhar Sistemleri 


Hijyenik Buhar

"Buharın Temizlenmesine" atıfta bulunulduğunda, çoğunlukla sistem buharından daha “Hijyenik/Temiz Buhar” ifade edilmektedir.

 

Bu, genellikle 4 farklı kategoriye ayrılır:

 

Sistem Buharı - Tipik bir su arıtımı ile geleneksel bir kazan içinde üretilen buharda, FDA onaylı standart kazan kimyasalları kullanılmıştır. Boru tesisatı standart karbon çeliğidir veya hatta bazen siyah boru, dökme demir olabilir. Tüm kondens geri kazanılır. 

Filtrelenmiş Buhar - Geleneksel bir kazanda üretilen buhardaki kondens ve katı partiküllerin giderilmesi için filtrelenir. 
Standart kazanlarda FDA onaylı kimyasallar kullanılır. 
Boru tesisatı standart karbon çeliği veya siyah demir ise 316 Paslanmaz Çelik olarak değiştirilmesi gerekir. 
Tüm kondens geri kazanılır. 

Hijyenik/Temiz Buhar - Kızgın olmayan buharın buhar üreticisine akışı, damıtılmış veya deiyonize sudan veya ters osmoz sisteminden üretilen buhardır. 
Tüm malzemeler, bileşenler ve borular 316 L Paslanmaz Çeliktir. 
Nadiren kondens geri kazanılır. Kondens genel olarak bir dinlendirme tankına gönderilir ve sonra su arıtımı yapılır. 

Saf Buhar - Damıtılmış ya da iyonize edilmemiş pirojensiz (bakteri oluşturmayacak anlamında tıbbî bir terim)  suyun hala çoklu bir etki yarattığı buhar yoğunlaştırılmamış su enjeksiyonu için-WFI. 
Tüm malzemeler, bileşenler ve borular 316 L Paslanmaz Çeliktir. 
 

Hijyenik Buhar

Temiz Buhar; Gıda, İlaç, Kozmetik ve Hastane kuruluşlarında sterilizasyon, vakumlama, nemlendirme ve ısıtma işlemleri için kullanılmaktadır. Bu işlemlerde kullanılan buharın hijyen normlarını sağlaması gerektiğinden Temiz Buhar Üretimi, steril buhar şartlarğna uygun Sekonder Temiz Buhar Jeneratörleri ile sağlanmaktadır

Hijyenik Buhar Avantajları

Akılda kalıcılık açısından; üretilen ürünün kana teması söz konusuysa Saf Buhar; mideye teması varsa ve ilaç türü ise Temiz Buhar, gıda türü ise Hijyenik Buhar kullanılması gerekmektedir.

Bu üç buhar türü de doğrudan bir kazanda üretmek yerine bir buhar jeneratöründe üretilmiş -tesis- buharıyla ikincil bir jeneratörde üretmek çok daha düşük maliyetli olacaktır.

 

 

 

 

Hijyenik Buhar Sistemi Çalışma Prensipleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik (AISI 316 Ti)

Fonksiyon: Yüksek buhar talepleri için buharlı ısı eşanjörünü  birincil ısıtma enerjisi olarak kullanarak temiz buhar kalitesinin oluşturulması.

Tasarım: Ünite, temiz buhar tankı, ısı eşanjörü, şase üzerinde, pompalar, vanalar, seviye kontrolleri ve kontrol panelinden oluşur. Ünite önceden kablolanmış ve borulanmıştır.

Hidrostatik testlerden geçirilerek test edilmiştir. Yapısal çelik tabana monte edilmiş ve montaj ve kullanım için basit bir bağlantı ile tamamen paket ünite olarak teslim edilmiştir.

Boyutlar, kapasiteler, giriş ve çıkış bağlantıları müşteri gereksinimlerine göre tasarlanacaktır. Ayrıca talep üzerine tekli tanklar da mevcuttur.

Koşullar: 1 ila 5 bar arasındaki standart çalışma basınçları (g) 250 kg / s - 4,000 kg / saat kapasiteler Talep üzerine daha yüksek basınç oranları ve kapasiteler yapılabilir.

Flanş Standartları: acc. DIN EN 1092-1, PN6 / 16 / 40'a kadar

Standartlar: Ürün, Avrupa Basınçlı Ekipman Direktifi 97/23 / EC'nin gerekliliklerine tamamen uygundur ve CE işaretini taşır.

Hijyenik Buhar Kullanım Alanları

Sistem buharı, petrokimyasallar veya kağıt hamuru ve kağıt gibi endüstrilerde ısı transferi uygulamaları için mükemmel olmakla birlikte, gıda ve ilaç şirketleri filtrelenmiş buharı en az düzeyde kullanmalı veya kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak için temiz buhar kullanmalıdır.

 

Saf buhar en yüksek dereceli seçenektir ve ilaç ve biyoteknoloji uygulamalarında gereklidir.

Hijyenik Buhar Fiyatı

 

Hijyenik Buharı Kimler Tercih Etmeli

Temiz ve saf Buhar; Gıda, İlaç, Kozmetik ve Hastane kuruluşlarında sterilizasyon, vakumlama, nemlendirme ve ısıtma işlemleri için kullanılmaktadır. Bu işlemlerde kullanılan buharın hijyen normlarını sağlaması gerektiğinden Temiz Buhar Üretimi, steril buhar şartlarına uygun Sekonder Temiz Buhar Jeneratörleri ile sağlanmaktadır.

Hijyenik Buhar Sistemi

Özellikleri:

• Komple Paslanmaz Çelik (1715/316L) İmalat

• Plakalı veya Borulu tip Konstrüksiyon

• Geniş Kapasite (150-4.000 kg/h ünite) Aralığı

• Spiral Isı Değiştirgeci

• Pompa Besleme İstasyonu

• Buhar Üretim Modülü

• Degazör (Gaz Ayırma) Modülü

• Buhar Kurutucu Hücresi

• Otomatik Blöf Modülü

• Isıl Gövde İzolasyonu